Keski-Suomen kani- ja jyrsijäyhdistys ry
Menu

Kids&Pets-messujen messunäyttely, lemmikkikanit 24.03.2018

PPK 1 Viiru, risteytys 94,5p om. Elina Hämäläinen
PPK 2 Birchen St. Patrick, risteytys 94p om. Tiitu Koivunen
PPK 3 Sauruksen Darth Maul, alaska 94p om. Annina Laakkonen
PPK 4 Aurinkovillan Ronda, kääpiöluppa 94p om. Elina Hämäläinen
PPK 5 Sauruksen Tiefighter, alaska 94p om. Annina Laakkonen
PPK 6 Sauruksen Darth Thrax, alaska 94p om. Annina Laakkonen
PPK 7 Hopsu, risteytys 94p om. Jenna Julkunen

Tuomarin suosikki: Essi om. Iina Salmela
Sihteerin suosikki: Nasu om. Sanna Ikonen
Assistentin suosikki: Piki om. Jenna Julkunen

Parhaat juniorinäytteilleasettajat:
1. Tiitu Koivunen
2. Jenna Julkunen

Sauruksen-kanilan lahjoituspalkinnot:

Malli ainesta: Birchen Bushwacker om. Johanne Koivunen
Olen ihana: Luna Night om. Nenna Vertainen
Suloinen iso tapaus: Justiina om. Monica Båga

Paras Nuori luokkavoittaja: Birchen St. Patrick, risteytys 94p om. Tiitu Koivunen
Paras Avoin luokkavoittaja: Viiru, risteytys 94,5p om. Elina Hämäläinen
Paras Seniori luokkavoittaja: Esteri, rex 93,5p om. Monica Båga
Paras Veteraani luokkavoittaja: Hopsu, risteytys 94p om. Jenna Julkunen

Erikoispalkinnot:

Reipas nuori mies: Hiawatha’s Jacobite om. Pihla Palander
Karvakamu: Tiuhti om. Elli Tyrväinen
Antennikorva: Kino om. Tiitu Koivunen
Hauskan värinen: Lintutarhan Pelle om. Hannele Hokkanen
Ropellikorva: Damian om. Kati Koivu
Viriili nuori mies: Satun Öttö om. Kaisa Karhila
Rento Rouva: Sade Pilvi om. Julia Tuomisto
Ihana Jättiläinen: Loving Liam om. Hannele Koivisto
Persoonallinen turkki: Pulla om. Jenni Untinen
Suklaapupu: Väiski om. Sara Saastamoinen
Halailija: Hekla Honey om. Nenna Vertainen
Rokkitukka: Lulu om. Matilda Rannanjärvi

Kunniamaininnat:

TURKKI
Sauruksen Darth Maul om. Annina Laakkonen
Sauruksen Tiefighter om. Annina Laakkonen

5-PISTEEN KOHDAT
Pippuri om. Jenni Untinen
Nasu om. Jenna Julkunen
Roni om. Elina Hämäläinen
Tauno om. Elina Hämäläinen
Korppu om. Eveliina Hänninen
Ansa om. Eveliina Hänninen
Luna Night om. Nenna Vertainen
Nasu om. Sanna Ikonen

YLEISKUNTO
Piki om. Jenna Julkunen
Sauruksen Stormtrooper om. Annina Laakkonen
Justiina om. Monica Båga

KÄSITELTÄVYYS
Kingi om. Elina Hämäläinen
Supermoon Shy om. Vilma Flinkman

LUOKKAVOITTAJAT:

Urokset

Nuoret
LVK 1 Birchen St. Patrick, risteytys 94p om. Tiitu Koivunen
LVK 2 Topi, ranskanluppa 92,5p om. Anne Korkainen

Avoin
LKV 1 Sauruksen Darth Maul, alaska 94p om. Annina Laakkonen
LKV 2 Sauruksen Tiefighter, alaska 94p om. Annina Laakkonen
LKV 3 Roni, risteytys 93p om. Elina Hämäläinen

Seniori LKV 1 Kingi, risteytys 92p om. Elina Hämäläinen
LKV 2 Linnunradan Phoenix, kääpiöluppa 92p om. Annika Heikkinen

Veteraani
LKV 1 Piki, leijonanharjas 93p om. Jenna Julkunen

Naaraat

Nuoret
LVK 1 Ansa, risteytys 92,5p om. Eveliina Hänninen

Avoin
LKV 1 Viiru, risteytys 94,5p om. Elina Hämäläinen
LKV 2 Aurinkovillan Ronda, kääpiöluppa 94p om. Elina Hämäläinen
LKV 3 Sauruksen Stormtrooper, alaska 94p om. Annina Laakkonen

Seniori
LKV 1 Esteri, rex 93,5p om. Monica Båga

Veteraani
LKV 1 Hopsu, leijonanharja 94p om. Jenna Julkunen

Kids&Pets-messujen messunäyttely, kääpiöhamsteri match show 25.03.2018

Tulokset:

PKH1 Regalis Gothenburg ”Jööttepori”, om. Eveliina Hänninen
PKH2 Regalis Grosvenor “Tove”, om. Pekka Koivunen
PKH3 Regalis Gem Gardens “Tomu”, om. Alina Ikävalko
PKH4 Linnunradan Kuningaslilja “Peikko”, om. Katri Mäkäräinen

Erikoispalkinnot

Sympaattisen hypnoottinen tapitus / Linnunradan Kuningaslilja ”Peikko”, om. Katri Mäkäräinen
Upea hammaskiille, hamstereiden Pepsodent-hymy / Regalis Gem Gardens ”Tomu”, om. Alina Ikävalko
Hieno turkki / Regalis Grosvenor ”Tove”, om. Pekka Koivunen
Päivän posettaja / Regalis Gothenburg ”Jööttepori”, om. Eveliina Hänninen

Muuta huomioitavaa:
(PKH = paras kääpiöhamsteri)

Näyttelyitä sponsoroi:

best friend-logo freddy-logo sauruksen-kanila

Kanit ja jyrsijät