19.5.2018 Kodin Terra, lemmikkikaninäyttely tulokset

PPK 1 Hertta, risteytys 96,5p om. Matilda Rannanjärvi
PPK 2 Damien, risteytys 96p om. Kati Koivu
PPK 3 Hemmo, tan 96p om. Jaana ja Birgitta Tujamo
PPK 4 Fasu, kääpiöluppa 95,5p om. Sara ja Rasmus Rautasalo
PPK 5 Tiuhti, angora 95,5p om. Elli Tyrväinen
PPK 6 Thorin, risteytys 95,5p om. Viivi Kautto
PPK 7 Hopsu, leijonanharjas 95p om. Jenna Julkunen

Paras juniorinäytteilleasettaja: Matilda Rannanjärvi
Tuomarin suosikki: Luna Night om. Nenna Vertainen
Sihteerin suosikki: Satun Öttö om. Aino Keskiö
Assistentin suosikki: Ninni om. Kajsa Karhila

Paras veteraani kani: Hertta om. Matilda Rannanjärvi

Sponsorien palkinnot:

Sauruksen-kanila:

Hienohelma: Delfoin Buena om. Annika Heikkinen
Persoonallinen Tapaus: Supermoon Shy om. Vilman Flinkman

Jättiläiset:

Topi om. Anne Korkkalainen
Väinö om. Monica Båga

Satun Arkki:

Kanikirja: Nöpö om. Nella Kiukas

 

Tsemppi-palkinnot:

Päivän patsas: Tauno om. Eveliina Hänninen
Hauskan värinen kani: papu om. Netta Rantanen
Kohti menestyksellistä tulevaisuutta: Happy om. Sanna Sironen

Kunniamaininnat:

Käsiteltävyys:

Pellervo om. Monica Båga
Väino om. Jaana ja Birgitta Tujamo
Sirius om. Jaana ja Birgitta Tujamo
Linnunradan Phoenix om. Annika Heikkinen
Hekla Money om. Nenna Vertainen
Supermoon Shy om. Vilma Klinkman
Nipsu om. Jasmine Halonen ja Toni Ranta

Yleiskunto:

Turo om. Jaana ja Birgitta Tujamo
Bernand om. Tytti Järvinen
Hupi om. Jenna Julkunen
Muru om. Aino Keskiö
Nipsu om. Jasmine Halonen ja Toni Ranta

5-p-steen kohdat:

*tulokset tulossa*

Luokkavoittajat:

Urokset:

Baby

LKV 1 Hermanni Valpas, hermeliini 95p om. Jaana ja Birgitta Tujamo
LKV 2 Pummi, kääpiöluppa 94,5p om. Jaana ja Birgitta Tujamo

Nuoret

LKV1 Manu, ranskanluppa 95p om. Jaana ja Birgitta Tujamo

Avoimet

LKV 1 Hemmo, tan 96p om. Jaana ja Birgitta Tujamo
LKV2 Thorin, risteytys 95,5p om. Viivi Kautto
LKV 3 Gimli, risteytys 95p om. Viivi Kautto

Seniorit

LKV1 Damien, risteytys 96p om. Kati Koivu

Veteraanit

LKV 1 Piki, leijonanharjas 93,5p om. Jenna Julkunen

Naaraat:

Baby

LKV 1 Ettei, ranskanluppa 94,5p om. Hannele Koivisto
LKV 2 Hertta, kääpiöluppa 94p om. Elsa terhosalo

Nuoret

LKV1 Tiuhti, angora 95,5p om. Elli Tyrväinen
LKV 2 Myy, risteytys 93,5p om. Aino Keskiö

Avoimet

LKV 1 Fasu, kääpiöluppa 95,5p om. Sara ja Rasmus Rautasalo
LKV2 Ansa, risteytys 94,5p om. Eveliina Hänninen

Seniorit

LKV1 Tähtitaivaan Pehmo Pumpuli, risteytys 94p om. Julia Tuomisto

Veteraanit

LKV1 Hertta, risteytys 96,5p om. Matilda Rannanjärvi