Keski-Suomen Voittaja 2020 -kaninäyttely

Tuomari: Elena Suomela

PLK1: Jokke Jääkarhu om. Miska Båga

PLK2: Linnunradan Quaide om. Nora Määttä

PLK3: Lavella´s Geocentric om. Janina Jokinen

PLK4: Winkelshoek´s Tougo om. Sanna Ikonen

PLK5: Galiena om: Venja Lahdenperä & Saima Kaunismaa

PLK6: Hiawatha´s Snow White om. Pihla Palander

PLK7: Sunny´s Everybody´s Someone om. Janina Jokinen

 

Parhaat Juniorinäytteilleasettajat: 

  1. Miska Båga
  2. Nora Määttä

Tuomarin suosikki: LV Lavella´s Kaebora Gaebora om. Janina Jokinen

Sihteerin suosikki: Mustikkametsän Oana Windsong om. Inka Periviita

Assarin suosikki: Balladi´s Uuno om. Julia Eskelinen

 

Caedes Design sponsoripalkinto: Inka Periviita

 

KUNNIAMAININNAT:

Käsiteltävyys:

Illan tullen hiipien om. Laura Rissanen

Houdini´s Ignatius om. Pihla Palander

Aarni om. Laura Rissanen

Jokke Jääkarhu om. Miska Båga

 

Turkki:

 

Winkelshoek´s Tougo om. Sanna Ikonen

Lavella´s Geocentric om. Janina Jokinen

Mustikkamäen Oana Windsong om. Inka Periviita

Castaway Lovise om. Julia Eskelinen

Birchen Caffe Affogato om. Monica Båga

 

Muut palkinnot:

Kumipallo: Neptune om. Vilma Flinkman

Työnainen: Kaino om. Monica Båga

Tanhupallo: Rooroon Karina om. Julia Eskelinen

Diiva: Namu om. Eevastiina Perkkiö

Känkkäränkkä: Hilma om. Venla Kontio

Joulupukki: Iltausvan Too Humble To Hail om. Laura Rissanen

Pikkupoika: Pluto om. Vilma Flinkman

Talttahammas: Houdini´s Vader om. Pihla Palander

Risto Reipas: Sign of the Times om. Janina Jokinen

Lempeä jätti: Bontso om. Tuuli Halttunen

Teini: Arvaamaton Aamunkoi om. Venla Kontio

Unelmavävy: Hiekkarinteen White King om.Vilma Flinkman

Päivän väri: Birchen Hard Rock om. Minka Båga

Herrasmies: Martti om. Inka Periviita

 

Luokkavoittajat:

UROKSET:

Babyt:

LKV1: Huuko Hilpeä om. Laura Rissanen

LKV2: Illan tullen hiipien om. Laura Rissanen

 

Nuoret:

LKV: Sunny´s Everybody´s Someone om. Janina Jokinen

LKV2: Iltausvan Too Heavenly To Hear om. Venja Lahdenperä & Saima Kaunismaa

LKV3: Houdini´s Ignatius om. Pihla Palander

LKV4: Diamond´s Garion om. Janina Jokinen

 

Avoin:

LKV1: Lavella´s Geocentric om. Janina Jokinen

LKV2: Winkelshoek´s Tougo om. Sanna Ikonen

LKV3: Winkelshoek´s Absolute Zero om. Sanna Ikonen

LKV4: LV Lavella´s Kaebora Gaebora

 

Seniori:

LKV1: Jokke Jääkarhu om. Miska Båga

LKV2: Trocadero´s Qvidd om. Pihla Palander

 

NAARAAT:

Nuoret:

LKV1: Galiena om. Venja Lahdenperä & Saima Kaunismaa

LKV2: Hiawatha´s Snow White om. Pihla Palander

LKV3: Winkelshoek´s Candidus om. Sanna Ikonen

LKV4: Maikki om. Monica Båga

 

Avoin:

LKV1: Castway Lovise om. Julia Eskelinen

LKV2: Mustikkametsän Oana Windsong om. Inka Periviita

LKV3: Marjaana om. Monica Båga

LKV4: Kaste om. Eevastiina Perkkiö

 

Seniori:

LKV1: Linnunradan Quaide om. Nora Määttä

LKV2: Birchen Caffe Affogate om. Monica Båga

LKV3: Hilma om. Venla Kontio

LKV4: Helmi om. Venla Kontio