Kids&Pets-messujen 23.3.2019 lemmikkikaninäyttelyn tuloksia

Tuomari: Janina Kujala

 

PLK 1 Kössi om. Jaana ja Birgitta Tujamo
PLK 2 Denwen’s Delta Aquarii om. Vilma Flinkman
PLK 3 Wilkelshoek’s Camaro om. Sanna Ikonen 
PLK 4 Villaverstaan Madeleine om. Eveliina Hänninen
PLK 5 Sulo Alvin om. Matilda Rannanjärvi
PLK 6 Birchen Caffe Affogaton om. Monica Båga
PLK 7 One and Only om. Jaana ja Birgitta Tujamo

 

Parhaat juniorinäytteilleasettajat:

1. Vilma Flinkman
2. Matilda Rannanjärvi
3. Peppiina Viljakainen

 

Tuomarin suosikki: Nukka om. Veera Ruotsalainen
Sihteerin suosikki: Hiawatha’s Quiddies om. Nella Kiukas
Assistentin suosikki: Balladi’s Uuno om. Julia Eskelinen

 

LAHJOITUSPALKINNOT:

 

Sauruksen- kanilan lahjoituspalkinnot

Mukava Jättiläinen – Lempi om. Jaana ja Birgitta Tujamo

Sylivauva –  Nurikurin Ehdoton Ele om. Pihla Palander

 

PKP-Traden kunniapalkinto:

Helmi om. Venla Kontio

 

KUNNIAMAININNAT:

Yleiskunto:

Salmiakki om. Jaana ja Birgitta Tujamo
Kössi om. Jaana ja Birgitta Tujamo
Sulo Alvin om. Matilda Rannanjärvi 
Denwen’s Delta Aquarii om. Vilma Flinkman
Karhukoplan Karvanoppa om. Jaana ja Birgitta Tujamo
Jokke Jääkarhu om. Miska Båga
Gimli om.Viivi Kautto
Thorin om. Sanna Ikonen
Hertta om. Matilda Rannanjärvi
Frida om.Sanna Ikonen
Helmi om. Venla Kontio
Banarama’s Marble Arch om. Anniina Niemelä

 

Käsiteltävyys:

Neiti Nyyti om. Monica Båga
Windfall’s Graseful om. Nenna Vertainen
Sauerkraut In Meine Lederhosen om. Jasmine Dietz
Elämäntien World Expiration om. Viivi Kautto
Elämäntien Grave New World om. Viivi Kautto

 

Turkki:

Ninja’s Hide-and-Seek om. Anniina Niemelä

 

Puhdas Kani:

Nuusku om. Jaana ja Birgitta Tujamo
Imaginaerum’s Endledd Forms Beautiful om. Jasmine Dietz

 

MUUT PALKINNOT:

Poseeraaja: Mustikkametsän Iago Ilmeikäs om. Milka Saukko
Patsas: Nuusku om.  Jaana ja Birgitta Tujamo
Superstar: Hiawatha’s Lismore om. Annika Heikkinen
Nallenaama: Linnunradan Phoenix om. Annika Heikkinen
Löllykkä: Väinö om. Monica Båga
Mussukka: Mikki om. Jaana ja Birgitta Tujamo
Utelias pupuliini: Mustikkametsän Oikukas Orvokki om. Milka Saukko
Arvonsa tunteva: Birchen Hard Rock om. Minka Båga
Päivänpumpuli: Noomi om. Hannele Koivisto
Takatukka: Ilona’s Bumba om. Viivi Kautto
Perus-Jamppa: Fasu om. Viivi Kautto
Päivän persoona:Lavella’s Louis Roederer om. Netta Rantanen
Magnusti: Hiawatha’s Quiddies om. NellaKiukas
Unisilmä: Sauerkraut In Meine Lederhosen om. Jasmine Dietz
Söpis: Wilkelshoek’s Lauretta om. Sanna Ikonen
Persoonallisin väritys: Suvi Suloinen om. Viivi Kautto
Lupaava vauva: Wilkelshoek’s Navara om. Sanna Ikonen
Kultapoika: Lux om. Veera Ruotsalainen
Unelma vävy: Wilkelshoek’s Camaro om. Sanna Ikonen
Rento jäbä: Imaginaerum’s Endledd Forms Beautiful om. Jasmine Dietz

 

LUOKKAVOITTAJAT:

UROKSET

Baby urokset

LKV 1 Wilkelshoek’s Camaro om. Sanna Ikonen

Nuoret urokset

LKV 1 Salmiakki om. Jaana ja Birgitta Tujamo

LKV 2 Nuusku om. Jaana ja Birgitta Tujamo

Avoimet urokset

LKV 1 Ninja’s Hide-and-Seek om. Anniina Niemelä

LKV 2 Thorin om. Sanna Ikonen

LKV 3 One and Only om. Jaana ja Birgitta Tujamo

LKV 4 Nurikurin Ehdoton Ele om. Pihla Palander

LKV 5 Hiawatha’s Quiddies om. Nella Kiukas

Seniori urokset

LKV 1 Kössi om. Jaana ja Birgitta Tujamo

LKV 2 Banarama’s Marble Arch om. Anniina Niemelä

LKV 3 Karhukoplan Karvanoppa om. Jaana ja Birgitta Tujamo

Veteraaniurokset

LKV 1 Sulo Alvin om. Matilda Rannanjärvi 

 

NAARAAT

Baby naaraat

LKV 1 Elämäntien World Expiration om. Viivi Kautto

LKV 2 Wilkelshoek’s Lotus om. Sanna Ikonen

LKV 3 Wilkelshoek’s Navara om. Sanna Ikonen

Nuoret naaraat

LKV 1 Denwen’s Delta Aquarii om. Vilma Flinkman

LKV 2 Neiti Nyyti om. Monica Båga

Avoimet naaraat

LKV 1 Villaverstaan Madeleine om. Eveliina Hänninen 

LKV 2 Frida om. Sanna Ikonen

LKV 3 Nasu om. Sanna Ikonen

LKV 4 Nukka om. Veera Ruotsalainen

LKV 5 Hiawatha’s Lismore om. Annika Heikkinen

Seniori naaraat

LKV 1 Birchen Caffe Affogaton om. Monica Båga 

Veteraani naaraat

LKV 1 Hertta om. Matilda Rannanjärvi