Tampere 2.3.2019 lemmikkikaninäyttely

Tampereen 2.3.2019 lemmikkikaninäyttelyn tuloksia:

 

PLK= paras lemmikkikani

 

Naaraat:

PLK 1 Anelma 96p om. Sini Winqvist
PLK 2 Santaharjun Aideen 96p om. Robert Granström
PLK 3 Sunny’s Ocean Deep 96p om. Sanni Sirén ja Ville Niemi
PLK 4 Jade 95,5p om. Jaana ja Birgitta Tujamo
PLK 5 Enkeli 95,5p om. Sini Winqvist
PLK 6 Denwen’s Delta Aquarii 95p om. Vilma Flinkman

Urokset:

PLK 1 Sunny’s Look Up Look Down 96p om. Sini Sorjonen
PLK 2 Pilkku 95,5p
PLK 3 Willow’s Whirlwind 95,5p om. Robert Granström
PLK 4 Salmiakki 95,5p om. Jaana ja Birgitta Tujamo
PLK 5 Petteri 95,5p om. Teemu Lindroos
PLK 6 Ninja’s Hide-and-Seek 95p om. Anniina Niemelä

 

Tuomarin suosikki: Nurinkurin Ehdoton Ele om. Pihla Palander
Sihteerin suosikki: Lempi om. Lilli Lepistö
Assistentin suosikki: Sauerkraut In Meine Lederhosen om. Jasmine Dietz
Paras juniorinäytteilleasettaja: Sini Winqvist

 

Yleisön äänestämä kaunein kani: Noomi on Hannele Koivisto

 

Erikoisluokka:

1. Nasse om Jasmine Dietz
2. Noomi om Hannele Koivisto
3. Pate om Jaana ja Birgitta Tujamo

Tuomarien suosikit:

Lean ja Onervan suosikki: Nasse om. Jasmine Dietz
Helenan suosikki: Noomi om. Hannele Koivisto
Leilansuosikki: Vili om. Sini Winqvist

 

LAHJOITUSPALKINNOT:

 

Sauruksen- kanilan lahjoituspalkinnot

Valloittavat Pupuliini – Olli

Utelias Tapaus – Sunny’s Tiny Planet om. Sanni Sirén ja Ville Niemi

 

Nipsu’s Starin- kanilan lahjoituspalkinnot

Tähtisilmä – Willow’s Bunnicula om. Robert Granström

Rokkitukka – Nasu om. Sanna Ikonen

Karvapupu –  Noomi om. Hannele Koivisto

 

Hannele Koiviston lahjoituspalkinnot

Patsas – Sauerkraut In Meine Lederhosen om. Jasmine Dietz

Unelias Pupu – Pate om. Jaana ja Birgitta Tujamo

Wanha Rouva – Hottetotin Recorderlig om. Robert Granström

 

KUNNIAMAININNAT:

Yleiskunto:

Vili om. Sini Winqvist
Hemmo om. Jaana ja Birgitta Tujamo
Eloisan Onni Kymppitonni om. Sanni Sirén ja Ville Niemi
Size Matter Not om. Jasmine Dietz

 

Käsiteltävyys:

Ampäritäynnäkarkkia om. Jaana ja Birgitta Tujamo
Unelma om. Sini Winqvist
The Force Awakens om. Jasmine Dietz
Annabella om. Robet Granström

 

MUUT PALKINNOT:

Kiltti kani – Viikka om. Susanna Seppälä ja Sauli Vähä-Savo

Mahtava poseeraaja om. One and Only om. Jaana ja Birgitta Tujamo

Olen hieno – Prinsessa om. Teemu Lindroos

 

LUOKKAVOITTAJAT:

UROKSET

Nuoret urokset

LKV 1 Noomi om. Hannele Koivisto

Avoimet urokset

LKV 1 Sunny’s Look Up Look Down om. Sini Sorjonen

LKV 2 Willow’s Whirlwind om. Robert Granström

LKV 3 Salmiakki om. Jaana ja Birgitta Tujamo

LKV 4 Thorin om. Sanna Ikonen

Seniori urokset

LKV 1 Karhukoplan Karvanoppa om. Jaana ja Birgitta Tujamo

 

NAARAAT

Nuoret naaraat

LKV 1 Denwen’s Delta Aquarii om. Vilma Flinkman

Avoimet naaraat

LKV 1 Anelma om. Sini Winqvist

LKV 2 Jade om. Jaana ja Birgitta Tujamo

LKV 3 Enkeli om. Sini Winqvist

Seniori naaraat

LKV 1 Santaharjun Aideen om. Robert Granström

Veteraani naaraat

LKV 1 Willow’s Tiny Terror om. Robert Granström